AMAZONIKA HODOWLA I SPRZEDAŻ MCHÓW AKWARIOWYCH
NASZA ARANŻACJA

STRONA GŁÓWNA PRODUKTY WARUNKI SPRZEDAŻY KONTAKT GDZIE KUPIĆ ? PORADY


anchor moss anchor moss Anchor Moss - Taxiphyllum sp.

Anchor Moss to rzadko spotykana odmiana mchu charakteryzująca się dość grubymi, obfitymi gałązkami rozrastającymi się w charakterystyczny nieregularny sposób na wszystkie strony.

brazil moss Brazil moss - Vesicularia sp.

Bardzo ładny mech przypominający Christmas moss, różniący się jedynie barwą i ułożeniem gałązek. Jest również bardziej miękki w dotyku.

creeping moss Creeping moss - Vesicularia sp.

Jak wskazuje angielska nazwa, mech ten posiada pełzające odgałęzienia. W akwariach, mech będzie pięknie się płożył i jego szczyty będą się delikatnie odginać do góry. Mech posiada delikatne jasnozielone gałązki o niemalże prostopadłych odrostach.

china moss China moss - Vesicularia sp.

Jedna z ciekawszych odmian mchów. Rośnie w górę tworząc "żywe płomienie" w akwarium - stąd nazwa tego mchu. Jego gałązki przypominają świąteczną choinkę, rośnie gęściej niż popularny Christmas moss.

christmass moss christmass moss Christmass moss - Vesicularia montagnei

Charakteryzuje się regularnymi gałązkami tworzącymi trójkąty podobne do świątecznej choinki, czemu zawdzięcza swoją nazwę.Posiada żywozielone gałązki rozrastające się na boki i lekko ku górze. W zbiornikach tworzy gęste, trójkątne darnie. Mech znosi słabe oświetlenie i świetnie czuje się nawet w twardej wodzie.

erect moss Erect moss - Vesicularia reticulata

Mech charakteryzujący się pionowym wzrostem. Posiada jasnozielone, bardzo dobrze się krzewiące gałązki. Jest to odmiana mchu która ma wszystkie odnóżki gałązki zwrócone w górę. Odgałęzienia rozwidlają się zawsze pod katem ostrym i są nierównej długości. Najlepiej posadzić go w kilku miejscach, aby tworzył piękne, zwarte kępy.

flame moss Flame moss - Taxiphyllum sp.

Ozdobny gatunek mchu.Charakteryzuje się rosnącymi pionowo gałązkami, które skręcają się tworząc delikatne spiralki.Rośnie bez problemów w różnych warunkach jednak pełnię swojego uroku ukazuje w akwarium dobrze oświetlonym ze zrównoważonym nawożeniem i dodatkiem CO2.

flat moss Flat moss - Drepanocladus sp.

W akwarium rośnie jako cylindryczna plecha z sierpowo zakrzywionymi płatkami. Przekształca się w cienkie łodyżki, na których rozrzucone są małe liście. Mech charakteryzuje się bardzo szybkim wzrostem.

fox moss fox moss Fox moss - Fissidens fox

Mech niewielkich rozmiarów, rośnie do ok 1,5 - 2 cm i tworzy piękne trawniki. Bardzo łatwy w uprawie.Rośnie zarówno na korzeniach jak i na lawie lub kamieniach. Potrafi "przeżyć" dłuższy czas bez światła, co czyni go praktycznie niezniszczalnym.

giant moss Giant moss - Taxiphyllum sp.

Jest dość ładnym mchem tworzącym dość długie, ale delikatne pędy. Odgałęzienia odchodzą od pędu głównego prawie pod kątem prostym i mają jasnozielony kolor. Podobny do Taiwan Moss, jest nieco większy, gałązki w charakterystyczny sposób skręcają w jedną stronę. Dosyć szybko rośnie, dlatego też warto umieścić go w tylnych partiach zbiornika, gdzie stworzy "żywą ścianę".

java moss Java moss - Taxiphyllum barbieri

Jeden z najpopularniejszych mchów. Jest ciemnozieloną, delikatną w budowie roślinką o płożących się łodyżkach. Łodyżka jest wiotka, nawet do kilkunastu centymetrów długa, pokryta drobnymi, żywozielonymi listkami. Bardzo szybko rośnie tworząc gęste darnie.Idealny do obsadzania drobnych kamieni i kawałków lawy.

java mini moss mini Java moss - Taxiphyllum sp.

Mech jawajski mini jest bardzo podobny do mchu jawajskiego. Jest jednak znacznie od niego delikatniejszy. W akwarium odznacza się bardzo delikatnymi łodyżkami o żywozielonej barwie, które w intensywnym oświetleniu tworzą gęste darnie.Uprawa nie stwarza żadnych problemów, gdyż potrafi zaaklimatyzować się praktycznie do każdych warunków.

peacock moss Peacock moss- Taxiphyllum sp.

Mech przypominający ogon pawia, stąd jego nazwa - Mech pawi. Bardzo podobny do Taiwan moss, jest jednak mniej strzelisty, bardziej grubszy, tworzy zbite darnie.Jest jednym z najbardziej dekoracyjnych mchów. Ma jasnozielona barwę. Jest szybko rosnącym mchem, tworzącym piękne kępy na korzeniach.

phoenix moss phoenix moss Phoenix moss - Fissidens fontanus

Bardzo piękny gatunek mchu przypominający lisi ogon. Jest dość mały- zwykle rośnie do ok. 3-4 cm wysokości. Tworzy gęste, zbite darnie. Rośnie bardzo wolno.Mech ten jest bardzo łatwy w uprawie. Nie ma zbyt dużych wymagań świetlnych i podłożowych. Rośnie zarówno na korzeniach jak i na lawie lub kamieniach.

singapore moss Singapore moss - Vesicularia...

Posiada ciemnozielone gałązki, rozrastające się poziomo, tworząc charakterystyczne rozgałęzienia nierównej długości. Jest podobny do Java Moss z tą różnicą, że jest od niego dorodniejszy. Jego gałązki są szersze i grubsze oraz mają ciemniejszą barwę.W uprawie, Mech singapurski jest mchem o długim okresie aklimatyzacji w nowych warunkach. Dobrze rośnie nawet przy 30°C.

spiky moss spiky moss Spiky moss - Taxiphyllum sp.

Posiada zielone gałązki dosyć rzadko ułożone i wystające ze zwartej kępki niczym kolce.Posiada blaszki liściowe gęściej ułożone w porównaniu z innymi mchami. Podobny do Taiwan Moss, listki są bardziej wydłużone, lancetowate, rośnie bardziej chaotycznie, w różnych kierunkach.

stringy moss stringy moss Stringy moss – Leptodictyum...

to jeden z najdelikatniejszych mchów występujących w naszych akwariach. Piękny, intensywnie zielony i wyjątkowo dekoracyjny Stringy moss przyciąga wzrok, a jego specyficzna budowa sprawia, że trudno pomylić go z inną rośliną. Mech ten występuje na całym świecie, a pochodzi z Chin, Singapuru i Malezji.

taiwan moss Taiwan moss - Taxiphyllum alternans

W optymalnych warunkach, mech ten tworzy piękne, gęste kępy rozrastające się niemal poziomo. Rozgałęzienia poszczególnych pędów są stosunkowo regularne i odchodzą od pędu głównego niemal pod kątem prostym. Jego gałązki tworzą układ trójkątny. Od Java Moss odróżnia się tym, że brzegi listków nie są ząbkowane na całej długości, lecz tylko przy wierzchołku blaszki liściowej.Jest to mech bardzo łatwy w uprawie, zalicza się do gatunków szybkorosnących.

MINI Taiwan moss - Taxiphyllum alternans

„mech mini” Pochodzenie: Azja Południowo-Wschodnia. Opis: niezwykle oryginalny, rzadki gatunek mchu o delikatnych, ale bardzo gęsto rozgałęziających się pędach...

vesicularia_south_america Vesicularia south america

Jedna z ciekawszych odmian mchów. Rośnie w górę tworząc "żywe płomienie" w akwarium - stąd nazwa tego mchu. Przy zapewnieniu sporej ilości światła dosyć szybko rośnie. Warto systematycznie przycinać mech aby się zagęścił i zwiększył swoją objętość.

weeping moss Weeping moss - Vesicularia ferriei

ciekawy mech o nadzwyczaj dekoracyjnym, niespotykanym pokroju - kępa Weeping Moss do złudzenia przypomina zmokły liściasty krzew, z którego spływa woda . Mech ten tworzy gęste gałązki rozrastające się na boki o charakterystycznie zagiętych i opuszczonych końcówkach. Dzięki temu jest jednym z najbardziej dekoracyjnych gatunków. Zalicza się do odmian łatwych w uprawie. Dosyć szybko porasta korzeń, sprawiając wrażenie jakby coś z niego spływało.

willow moss Willow moss - Fontinalis...

Roślina osiąga wysokość do 70 cm rośnie w grupach tworząc kobierce. Ma silną łodygę pokrytą gęsto ciemnozielonymi listkami o długości do 1 cm i szerokości 0,6 cm. W zależności od miejsca występowania przybiera różne kształty.W akwariach szybko się aklimatyzuje i z powodzeniem szybko się rozrasta. Jest największym z poznanych mchów. Jego gałązki są 3-4 razy większe niż innych mchów.

Giant Willow moss – F....

Roślina osiąga wysokość do 70 cm rośnie w grupach tworząc kobierce. Ma silną łodygę pokrytą gęsto ciemnozielonymi listkami o długości do 1 cm i szerokości 0,6 cm. W zależności od miejsca występowania przybiera różne kształty.W akwariach szybko się aklimatyzuje i z powodzeniem szybko się rozrasta. Jest największym z poznanych mchów. Jego gałązki są 3-4 razy większe niż innych mchów.Odmiana gigantea jest największym z tych gatunków.

quell willow moss Quell Willow moss – Fontinalis...

Gatunek bardzo popularny w naszych rodzimych wodach. Występuje w jeziorach, rzekach a nawet w górskich potokach. W akwariach szybko się aklimatyzuje i z powodzeniem szybko się rozrasta. Jest największym z poznanych mchów. Jego gałązki są 3-4 razy większe niż innych mchów. W handlu spotyka się około 5 gatunków tego mchu. Każdy różni się od siebie wyglądem i tak oto możemy mieć gruby Willow moss (odmiana gigantea) lub też drobniejsza odmianę. Różnią się one nie tylko wyglądem, ale również tempem wzrostu. Odmiana hypnoides jest jedną z najpopularniejszych w naszych akwariach. Szybko rośnie.

woody moss Woody moss - Climacium sp.

Podobnie jak Fontinalisy lubi przebywać w miejscu o większym przepływie wody , lubi wodę dobrze napowietrzoną i chłodnawą. Można go posadzić w podłożu lub przywiązać do korzenia.Tworzy charakterystyczne pędy, pod wodą gałązki układa w poziomie, pędy skierowane w kierunku przepływu wody lub światła.

lomariopsis lineata lomariopsis lineata Lomariopsis lineata – Subwassertang

Jest to piękna jasnozielona roślina sprawiająca wrażenie glonu morskiego.

pelia Pelia Monosolenium tenerum

jest wątrobowcem co oznacza, że nie ma liści. Zielona część rośliny przypominająca liście w rzeczywistości jest plechą. Roślina tworzy zielone, przypominające liście, struktury szerokie do 1cm, które rozwidlają się co 1 - 1,5 cm.

Ricia fluitans

gatunek mszaków zaliczana do klasy wątrobowców. Jest to roślina bardzo plenna, rozmnaża się ją przez podział na kępy.

Eleocharis parvula

Eleocharis parvula jest rośliną bagienną ze słabo rozwiniętym systemem korzeniowym. Od kłącza odchodzą liście w kształcie źdźbła.Rozmnaża się poprzez rozłogi (poziomo) tworząc gęsty trawnik.

riccia rhenana Ricia rhenana

Jest to piękna roślina, która tworzy zwarte struktury i nawet przy dość grubej warstwie nie ma tendencji do obumierania od spodu. Dzięki zielonym kolorze tworzy przepiękny kontrast w stosunku do innych roślin i mchów akwariowych.Zapraszamy do współpracy hurtownie!!!
Napisz do nas lub zadzwoń po ofertę a przygotujemy ją specjalnie dla Ciebie.


KONTAKT :telefon 504 754 338 w godz. 8-16 biuro@amazonika.pl


SZKLARNIA